fot. Tysol.pl

R. Proksa: Nowelizacja Karty Nauczyciela spełnia nasze oczekiwania

Warunki zawarte w nowelizacji Karty Nauczyciela są zgodne z naszymi oczekiwaniami – powiedział przewodniczący oświatowej „Solidarności” Ryszard Proksa.

Projekt ustawy trafił do Sejmu w ubiegłym tygodniu. Zakłada on między innymi podniesienie średniego wynagrodzenia nauczycieli od września tego roku o 9,6 proc.

Dokument wprowadza też świadczenie na start dla nauczycieli stażystów oraz określa minimalną wysokość dodatku za wychowawstwo.

Szef oświatowej „Solidarności” Ryszard Proksa pozytywnie ocenia zaproponowane zmiany.

– Nowelizacja spełnia porozumienie, które podpisaliśmy z rządem. Co do szczegółu można było wymienić uwagi, ale w czasie negocjacji nie zajmowaliśmy się tak szczegółowo każdym paragrafem. To, co zostało podpisane, zostało zrealizowane. Jak najbardziej uważamy, że musi to iść teraz drogą poselską, bo nie ma czasu na dywagacje – podkreśla Ryszard Proksa.

Związek oczekuje jeszcze na rozpoczęcie rozmów dotyczących powołania zespołu ds. nowego systemu wynagradzania nauczycieli i waloryzacji płac na przyszły rok.

Oświatowa „Solidarność” przystała na propozycje rządu. Z kolei Związek Nauczycielstwa Polskiego, który zawiesił protest do września, domagał się ok. 1000 zł podwyżki.

RIRM

drukuj