fot. PAP/Piotr Polak

R. Fogiel podczas spotkania z mieszkańcami Jedlni-Letniska: Jeżeli ktoś likwidował jednostki wojskowe na wschodzie Polski, to co najmniej nie ma zielonego pojęcia o kwestiach bezpieczeństw

Jeżeli ktoś likwidował jednostki wojskowe na wschodzie Polski, czyli tam, gdzie w przypadku potencjalnego ataku byłyby najbardziej potrzebne, to co najmniej nie ma zielonego pojęcia o kwestiach bezpieczeństwa, a nie chcę już snuć dalej idących wniosków, a to robiła Platforma Obywatelska – mówił poseł PiS Radosław Fogiel, który w ramach objazdu polityków partii rządzącej po Polsce, spotkał się z mieszkańcami miejscowości Jedlnia-Letnisko.

„Przyszłość to Polska” – pod takim hasłem politycy PiS-u kontynuują objazd po kraju. Spotkania z Polakami mają pomóc im w przygotowaniu nowego programu partii, jest to też okazja do podsumowania dotychczasowych działań rządu.

Szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, poseł Radosław Fogiel, spotkał się przed południem z mieszkańcami miejscowości Jedlnia-Letnisko.

Parlamentarzysta mówił m.in. o bezpieczeństwie militarnym, w tym modernizacji Wojska Polskiego i zwiększaniu liczby żołnierzy. Radosław Fogiel przypomniał też podejście poprzedników do kwestii obronności.

– Dobrze wiemy, że człowiek nie zmienia się ot tak o 180 stopni. Jeżeli ktoś likwidował jednostki wojskowe na wschodzie Polski, czyli tam, gdzie w przypadku potencjalnego ataku byłyby najbardziej potrzebne, to co najmniej nie ma zielonego pojęcia o kwestiach bezpieczeństwa, a nie chcę już snuć dalej idących wniosków, a to robiła Platforma Obywatelska – powiedział Radosław Fogiel.

Z Polakami spotykają się również inni politycy PiS-u. W kolejnych tygodniach w objazd po kraju ma wyruszyć prezes partii Jarosław Kaczyński.

Pod koniec czerwca bądź na początku lipca odbędzie się kongres Prawa i Sprawiedliwości, podczas którego przedstawiona zostanie pierwsza część programu partii.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl