R. Bochenek: nie ma żadnej decyzji premier ws. rekonstrukcji rządu

W tym momencie nie ma żadnej decyzji premier Beaty Szydło dotyczącej rekonstrukcji rządu – powiedział dziś rzecznik rządu Rafał Bochenek. Według niego u podłoża medialnych spekulacji ws. możliwości zmian w Radzie Ministrów, leży wniosek PO o wotum nieufności dla rządu.

W tym momencie nie ma żadnej decyzji pani premier, która by dotyczyła rekonstrukcji rządu (…). Pani premier na bieżąco monitoruje działania swoich ministrów, spotyka się z nimi również, jeżeli trzeba zlecać im zadania (…). Jeżeli jakikolwiek minister nie realizowałby zadań, które na niego są nakładane, to na pewno pani premier nie zawahałaby się podjąć decyzji o zmianach – również i kadrowych – w składzie Rady Ministrów” – powiedział Rafał Bochenek dziennikarzom w Sejmie.

Rzecznik rządu ocenił, że medialne spekulacje dotyczące możliwości zmian kadrowych w rządzie i „szeroka dyskusja dotyczącą tego, jakie zmiany powinny być przeprowadzone” wywołane są złożonym przez PO wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności dla rządu. Wnioskiem tym w piątek ma zająć się Sejm.

PAP/RIRM

drukuj