Puźniki: znaleziono fragmenty szkieletów co najmniej 42 osób
W Puźnikach na Ukrainie znaleziono fragmenty szkieletów co najmniej 42 osób. Jak podaje polskie ministerstwo kultury – zakończono trwające od kwietnia ekshumacje ofiar Zbrodni Wołyńskiej.
W komunikacie resortu podano, że wśród odnalezionych szczątków znajdowały się fragmenty szkieletów kobiet, mężczyzn i dzieci. Po przeprowadzeniu analiz laboratoryjnych ma zostać podana ostateczna liczba ofiar, ich płeć i wiek. Podczas prac odnaleziono także przedmioty osobiste ofiar, jak fragmenty różańców, medaliki czy guziki.
Prace badawcze w Puźnikach koordynuje Fundacja „Wolność i Demokracja”, a biorą w nich udział eksperci z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Instytut Pamięci Narodowej i inne podmioty.
Zgodnie z wolą rodzin ofiary zbrodni w Puźnikach mają spocząć na tamtejszym cmentarzu.
RIRM



