fot. twitter.com/uknf

„Puls Biznesu”: KNF bierze się za opcje binarne

 

Prokuratura prześwietla cypryjskiego brokera Spot Capital Markets i jego polskiego przedstawiciela – spółkę Master Class Investments – czytamy w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

 

Po ostatnich zmianach w ustawie o obrocie instrumentami finansowymi usługi maklerskie w Polsce mogą oferować tylko licencjonowane firmy inwestycyjne lub ich agenci. To dlatego część zagranicznych brokerów instrumentów pochodnych występuje do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o wpisanie do rejestru agentów firm inwestycyjnych ich przedstawicieli. Nie wszyscy z powodzeniem – cypryjska firma Spot Capital Markets (SCM) właśnie dostała czarną polewkę – czytamy w artykule „Pulsu Biznesu”.

 

„KNF jednogłośnie odmówiła wpisu do rejestru agentów spółki Master Class Investments (MCI), a to dlatego, że ewentualna działalność przyszłego agenta SCM nie gwarantuje bezpieczeństwa obrotu i nie stoi na straży interesów klientów” – informuje Jacek Barszczewski, rzecznik KNF.

 

Jego zdaniem, w tej sprawie „zaistniały okoliczności wskazujące na możliwość doprowadzenia do naruszenia bezpieczeństwa obrotu lub interesów klientów”.

 

Komisja Nadzoru Finansowego nie ujawnia o jakie okoliczności chodzi. „Puls Biznesu” podaje, że Faktem jest jednak, iż negatywna decyzja KNF to kolejna z serii wydanych w sprawie MCI i SCM, przedstawiającego się jako „światowy lider opcji binarnych”, działającego w Polsce za pośrednictwem strony nobleoption.com/pl. 

 

PAP/RIRM

 

drukuj