fot. pixabay.com

PSP: Ostatniej doby doszło do 241 pożarów; zginęła jedna osoba

Ostatniej doby doszło do 241 pożarów, w których zginęła jedna osoba, a cztery kolejne zostały ranne – poinformowała w poniedziałek Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Z danych Państwowej Straży Pożarnej wynika, że ostatniej doby strażacy wyjeżdżali do prawie 1013 interwencji, z czego 241 dotyczyło pożarów, a 670 tzw. miejscowych zagrożeń. 102 alarmy były fałszywe.

Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło w Strzelinie na Dolnym Śląsku. Ogień pojawił się tam w pustostanie byłego zakładu kamieniarskiego na rogu ulic Galla Anonima i Władysława Szpilmana. Strażacy przekazali, że w pogorzelisku znaleziono ciało kobiety.

Z danych PSP wynika też, że ostatniej doby 10 osób zginęło, a 97 zostało rannych w wyniku tzw. miejscowych zagrożeń, a w wyniku zatrucia tlenkiem węgla pięć osób wymagało pomocy lekarskiej.

Od 1 października, czyli od początku obecnego sezonu grzewczego, strażacy wyjeżdżali do 2285 zdarzeń związanych z emisją tlenku węgla. W wyniku zatrucia czadem 1006 osób wymagało hospitalizacji, a 36 osób zmarło.

W związku z zagrożeniem zatrucia tlenkiem węgla Państwowa Straż Pożarna prowadzi kampanię pn. Czujka na straży twojego bezpieczeństwa, w której propagowane są bezpieczne zachowania oraz wiedza o zagrożeniach związanych z czadem. Strażacy zachęcają również do instalowania czujek tlenku węgla ostrzegających o pojawieniu się tego gazu.

PAP

drukuj