Wielkopolskie: 23 jednostki PSP walczyły z pożarem hali zakładu produkującego m.in. drewniane palety

23 jednostki straży pożarnej walczyły z pożarem, jaki wybuchł w sobotę po południu w hali zakładu produkującego m.in. drewniane palety w Niewolnie w okolicy Trzemeszna (wielkopolskie). Obecnie trwa dogaszanie obiektu; nikt nie został poszkodowany.

Jak tłumaczył PAP mł. aspirant Janusz Półrolniczak z PSP w Gnieźnie, pożar wybuchł w Niewolnie w okolicy Trzemeszna, w firmie zajmującej się obróbką drewna.

„W chwili, kiedy na miejsce pożaru dotarły jednostki PSP, nikt nie znajdował się wewnątrz hali, nie ma osób poszkodowanych. Pożar został ograniczony do 290 m kw, został zlokalizowany i udało się zapobiec rozprzestrzenieniu ognia” – powiedział Półrolniczak.

Jak dodał, z uwagi na dużą ilość materiału palnego, który znajdował się wewnątrz hali, do walki z ogniem zostały zadysponowane 23 jednostki PSP.

Obecnie trwa dogaszanie obiektu; na miejscu działania prowadzi jeszcze 5 jednostek PSP. Straty, jakie firma poniosła w wyniku pożaru, ma ocenić specjalnie powołana komisja.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl