fot. PAP/Łukasz Gągulski

Przyznano tytuły Osobowości 30. Forum Ekonomicznego

W Karpaczu podczas 30. Forum Ekonomicznego przyznano tytuły Osobowości. Wyróżnienia otrzymali: były marszałek Sejmu Marek Kuchciński, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Paweł Borys.

Odbierając wyróżnienie były marszałek Sejmu Marek Kuchciński podziękował osobom i instytucjom z wielu krajów zaangażowanych w Forum Europa – wydarzenie, które od wielu lat towarzyszy Forum Ekonomicznemu.

– Jestem bardzo zaszczycony, że mogę przyjąć tę nagrodę dla Konferencji „Europa Karpat” organizowanej już od wielu, wielu lat przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, ale korzystającej z gościny Forum Ekonomicznego i organizowanej przez znakomity zespół współpracowników oraz parlamentarzystów z Polski, z naszego kraju, ale także z Europy Środkowej – akcentował Marek Kuchciński.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, że przyznany mu tytuł jest wyróżnieniem dla całego zespołu resortu.

– To jest wyróżnienie dla całego zespołu, z którym na co dzień pracuję, z którym pokonujemy trudności i realizujemy najważniejsze postawione przed nami zadania – zaznaczył Andrzej Adamczyk.

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Paweł Borys, przypomniał, że kierowana przez niego instytucja obchodzi w tym roku swoje pięciolecie. Polski Fundusz Rozwoju powstał w ramach ogłoszonej przez premiera Matusza Morawieckiego Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Ta strategia przyniosła unowocześnienie i wzmocnienie wielu polskich instytucji rozwojowych.

– Dzięki tej strategii, kiedy polska gospodarka stanęła najprawdopodobniej przed największym wyzwaniem w ostatnich trzech dekadach związanej z pandemią, byliśmy gotowi sprawnie i szybko działać – zwrócił uwagę Paweł Borys.  

Te działania realizowane były w ramach szerszego programu tarczy antykryzysowej. W ciągu trzech miesięcy udzielono wsparcia 348 tysiącom firm, chroniąc ponad 3 miliony miejsc pracy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl