fot. PAP/Rafał Guz

Przyszłość częstochowskiego „Ryneczku” pod znakiem zapytania

Częstochowscy kupcy obawiają się likwidacji śródmiejskiego targowiska – informuje „Nasz Dziennik”. Kupcy przez lata zainwestowali w nie kilkanaście milionów złotych. Choć wcześniej władze miasta zapewniały o przedłużeniu im dzierżawy, to ostatecznie na teren zostanie ogłoszony przetarg.

Przyszłość częstochowskiego „Ryneczku” stoi pod znakiem zapytania. Wraz z nowym rokiem kupcom kończy się okres wieloletniej dzierżawy śródmiejskiego bazaru. Władze miasta zamierzają ogłosić przetarg na to miejsce.

Częstochowscy kupcy obawiają się likwidacji targowiska – informuje „Nasz Dziennik”. Przez lata zainwestowali w śródmiejski bazar 12 mln zł. Połowa tej kwoty została przeznaczona na miejską ulicę, z której korzystają wszyscy mieszkańcy miasta.

„Jesteśmy po budowie dziewięć lat, a teraz zostajemy na lodzie” – mówił prezes stowarzyszenia skupiającego kupców Waldemar Ziaja.

Ich zdaniem prezydent Częstochowy mógłby wstrzymać przetarg na dwa lata, tym bardziej, że wcześniej zapewniał kupców o dalszej dzierżawie obiektu. Miejscy radni z Prawa i Sprawiedliwości przygotowali uchwałę, która zakładała zastosowanie wobec „Ryneczku” długoterminowego trybu bezprzetargowego. Jednak prezydenccy radni odrzucili wniosek.

TV Trwam News

drukuj