Przewodniczący Senatu Hiszpanii z wizytą w Polsce

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski rozmawiał dziś z przewodniczącym Senatu Hiszpanii. Izby obu krajów mają dołączyć do parlamentarnego forum polsko-hiszpańskiego.

Przewodniczącym Senatu Hiszpanii przebywa w Polsce z dwudniową wizytą. W tym czasie odbywa szereg rozmów, m.in. z premierem Mateuszem Morawieckim.

– Pan przewodniczący odbył już spotkanie z panem premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmowa dotyczyła naszej współpracy gospodarczej, ekonomicznej, handlowej, naukowej i turystycznej – mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który także miał okazje rozmawiać ze swoim hiszpańskim odpowiednikiem.

– Rozmawialiśmy o naszej współpracy międzyparlamentarnej, zgodziliśmy się wspólnie na to żeby dołączyć naszymi izbami Senatem polskim i hiszpańskim do forum polsko – hiszpańskiego, które już od wielu lat funkcjonuje. Chcemy wspólnie stworzyć tymi czterema izbami dobry tandem w Europie, wzmacniający Europę, wzmacniający Hiszpanię i Polskę w Europie – podkreślał Stanisław Karczewski.

Forum Parlamentarne działa od 2009 r. Ostatnio obradowało w czerwcu 2017 roku w Krakowie. Teraz jego działalność zostanie wzmocniona.

– Chciałem podkreślić, że jesteśmy zainteresowani, aby tę współpracę poszerzyć. Również właśnie teraz w roku, w którym Polska będzie świętowała 100 lecie odzyskania niepodległości – akcentował Pío García-Escudero.

Na 2018 rok zaplanowano kolejne Konsultacje Międzyrządowe, a także Forum Parlamentarne w Hiszpanii. W przyszłym roku przypada setna rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską z Hiszpanią.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl