Przemysław Kuna nowym wiceministrem spraw wewnętrznych

Przemysław Kuna będzie nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Zastąpi na tym stanowisku Tomasza Szubielę. Dotychczasowy wiceminister odpowiadał w resorcie za jeden z kluczowych projektów – wdrożenie Systemu Rejestrów Państwowych.

Tomasz Szubiela rozpoczął swoją pracę w ministerstwie w czerwcu ubiegłego roku. Głównym zadaniem, jakie postawił przed nim ówczesny szef MSW, było wdrożenie Systemu Rejestrów Państwowych. SRP został pomyślnie uruchomiony w marcu br.

Wiceminister Przemysław Kuna rozpocznie pracę 6 lipca br. Nowy podsekretarz stanu od 20 lat związany jest z sektorem telekomunikacyjnym. Pracował m.in. dla Exatel, TK Telekom, czy Telekomunikacji Polskiej.

Od listopada ubiegłego roku był ekspertem w Departamencie Teleinformatyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i koordynował pod względem technologicznym projekt uruchomienia Systemu Rejestrów Państwowych.

Wiceminister Przemysław Kuna w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych będzie odpowiadał między innymi za realizację projektów informatycznych oraz rozwój rejestrów państwowych.

Przemysław Kuna ma 43 lata i jest absolwentem m.in. Politechniki Warszawskiej. Ukończył również studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl