Przedstawiciel Czerwonego Krzyża zginął w Doniecku

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża potwierdził, że w Doniecku, na wschodzie Ukrainy, zginął przedstawiciel MKCK. „38-letni Szwajcar zginął w wyniku eksplozji pocisku w pobliżu biura Czerwonego Krzyża” – poinformował w czwartek późnym wieczorem MKCK.      

Mimo formalnego rozejmu, centrum Doniecka, kontrolowanego przez prorosyjskich separatystów, znalazło się w czwartek pod silnym ostrzałem.

Ukraińska armia i rebelianci obwiniają się wzajemnie o przeprowadzenie tego ataku.

Rotacyjny przewodniczący OBWE, prezydent Szwajcarii Didier Burkhalter zaapelował w czwartek wieczorem do obu stron o przerwanie walk i respektowanie obowiązującego zawieszenia broni.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl