Fot. PAP

„Przedsiębiorczość bez barier” – Solidarna Polska dla przedsiębiorców

Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy, obniżenie kosztów pracy, wprowadzenie terminów, w których urzędnicy będą zobowiązani do podejmowania decyzji – to niektóre postulaty Solidarnej Polski w ramach projektu „Przedsiębiorczość bez barier”.

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro przedstawił je podczas wtorkowej konferencji prasowej, zorganizowanej w ramach spotkania z przedstawicielami polskich przedsiębiorców z udziałem m.in. Federacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Polskiej Izby Handlu,  Związku Dealerów Samochodowych czy stowarzyszenia „Niepokonani 2012”.

Będziemy adwokatami małych i średnich przedsiębiorców, będziemy razem z nimi podejmować inicjatywy legislacyjne. Domagamy się jasnych reguł prawnych, likwidacji niepotrzebnych obciążeń oraz wprowadzenia rozwiązań utrudniających korupcyjne pokusy, domagamy się uczciwości państwa wobec przedsiębiorców – powiedział poseł Zbigniew Ziobro.

Jednym z przykładowych problemów, z jakimi na co dzień borykają się polscy przedsiębiorcy, jest kwestia wzajemnie wykluczających się interpretacji wydawanych przez izby skarbowe. „Państwo nie może przeszkadzać przedsiębiorcy” – dodał przewodniczący KP SP Arkadiusz Mularczyk przypominając, że w ciągu ostatniego roku Solidarna Polska podjęła wiele inicjatyw w sprawie poprawy losu polskich przedsiębiorców, m.in. z powodzeniem domagając się nieprzystępowania przez Polskę do jednolitego patentu europejskiego.

RIRM

drukuj