Przedsiębiorcy z nad Bałtyku apelują o analizę wód balastowych

Polscy armatorzy apelują do Ministerstwa Środowiska o analizę wód balastowych. Od września przyszłego roku ma obowiązywać Konwencja Balastowa Międzynarodowej Organizacji Morskiej. Jej postanowienia nakładają na wszystkich armatorów obowiązek instalowania urządzeń do uzdatniania wody, które kosztują nawet pół miliona złotych.

Przedsiębiorcy nie chcą kupować drogiego sprzętu do uzdatniania wody. Przyczyną zmian są ryby i skorupiaki, które po przewiezieniu do innego akwenu mogą zagrozić środowisku. Związek Armatorów Polskich, którego jednostki pływają pomiędzy Polską a Szwecją, chciałby zostać zwolniony z tego obowiązku. Organizacja zwróciła się do ministerstwa o analizę wód w portach: w Świnoujściu, Ystad oraz Trelleborgu. Jeżeli organizmy żyjące w polskich wodach nie zagrażałyby tym żyjącym w szwedzkich i odwrotnie, wówczas armatorzy mogliby uzyskać zwolnienie z instalowania systemów.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl