Protest przed siedzibą PKP

Kolejarze będą dziś manifestować przed siedzibą PKP S.A. Organizatorem pikiety jest kolejarska „Solidarność” oraz Federacja Związków Zawodowych Pracowników PKP.

Protest jest odpowiedzią na złą sytuacje we wszystkich spółkach kolejowych oraz niekończącą się restrukturyzację.

Związkowcy alarmują, że szczególnym zagrożeniem dla kolei jest prywatyzacja spółek infrastrukturalnych:  PKP Energetyka, TK Telekom i PKP Informatyka.

Leszek Miętek, przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych mówi, że są to spółki, które mają kluczowy wpływ na działanie systemu kolejowego.

Jeżeli my te spółki sprywatyzujemy, to narazimy się na wprowadzenie monopoli. My wyprzedajemy, my rozmieniamy na drobne tą polską kolej i za to konsekwencji żadnych nie ma! Wspomniałem o prywatyzacji spółki PKP Cargo. Cały czas walczyliśmy o to żeby spółka PKP Cargo nie była sprywatyzowana przez inwestora strategicznego. Obawialiśmy się w tym wypadku, że kupią nas Niemcy albo Rosjanie, tylko po to żeby przejąć rynek. W życiu nam jednak przez myśl nawet nie przeszło, że polski rząd może się zachowywać jak te spółki zagraniczne, których się obawialiśmy – powiedział przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych.

Związkowcy alarmują również, że nowe metody zarządzania wprowadzone przez osoby spoza branży kolejowej wpływają na degradację oddziałów spółki. Powodują też zwolnienia kolejarzy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl