Protest „przeciwko tyrani moralnej prezydenta i premiera”

W Warszawie odbył się protest „przeciwko tyrani moralnej prezydenta i premiera w obronie życia dzieci nienarodzonych”. Protestujący zgromadzili się przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu.

Protest ma związek z głosowaniem w Sejmie nad prawną ochroną poczętego życia dziecka z upośledzeniem lub nieuleczalną chorobą. Ustawa w tej sprawie została odrzucona.

Za jej odrzuceniem w środę opowiedziało się m.in. 175 posłów PO, 14 było przeciw, a 8 wstrzymało się od głosu. Przypomnijmy, że podczas pierwszego czytania projektu ustawy za życiem opowiedziało się 40 polityków PO.

Na zmianę decyzji posłów PO miały wpływ wcześniejsze wypowiedzi prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska.

Takie naciski są niedopuszczalne, mówi Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy Rzeczpospolitej. Zaznacza przy tym, że presja ta nie usprawiedliwia zmiany postawy posłów PO w sprawie ustawy.

– Odpowiedzi premiera i prezydenta są skandaliczne i nie chodzi tu tylko o wyrażenie przez nich poglądów. Wykroczyli absolutnie poza swoje kompetencje i rolę, którą powinni spełniać. To po prostu świadczy o jakiejś nieprawdopodobnej determinacji tych osób, które sprawują najwyższą władzę w szerzeniu zła w Polsce – mówi Krzysztof Kawęcki.

 

Wypowiedź Krzysztofa Kawęckiego

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj