Propozycje poprawy sytuacji ,,frankowiczów”

Banki powinny uwzględniać ujemną stopę LIBOR, a kredytobiorcy móc przewalutować kredyty, ale nie po obecnym, wysokim kursie franka szwajcarskiego. Takie rekomendacje dla banków przedstawił dziś wicepremier Janusz Piechociński. Propozycje te według niego mogłyby poprawić sytuację ,,frankowiczów”.

Minister gospodarki proponuje także, aby do umów wprowadzono zapis o trzyletnich wakacjach kredytowych i limitach rat. Dodał, że wszyscy kredytobiorcy powinni być traktowani na równi. PiS chce, aby rząd przedstawił konkretny projekt ustawy w tej sprawie.

Poseł Beata Szydło, wiceprezes partii, zawraca uwagę, że członkowie rządu cały czas dyskutują we własnym gronie, bez efektów.

Dzisiaj przede wszystkim potrzebne jest działanie. Jest konkretna propozycja Prawa i Sprawiedliwości, żeby można było spłacać kredyt po kursie z 14 stycznia. To data sprzed czarnego czwartku, kiedy frank poszybował w górę. Można rozmawiać również o przewalutowaniu. To są dwie konkretne propozycje, które dzisiaj powinny być podjęte. Dzisiejsze zachowanie rządu polega tylko i wyłącznie na tym, że spotykamy się, rozważamy, dyskutujemy i nic z tego nie wynika – powiedziała poseł Beata Szydło.

Kredyt we frankach szwajcarskich zaciągnęło 700 tysięcy Polaków. Na początku stycznia frank umocnił się co spowodowało wzrost rat kredytów.

Obecnie za jednego franka trzeba zapłacić 4 zł 13 gr.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl