Prokuratura o nożowniku: Prawdopodobny zarzut usiłowania i dokonania zabójstwa wielokrotnego

Mężczyźnie, który w piątek zaatakował nożem kilka osób w galerii handlowej w Stalowej Woli, prawdopodobnie postawiony zostanie zarzut usiłowania i dokonania zabójstwa wielokrotnego – zapowiedział prokurator Adam Cierpiatka z prokuratury rejonowej w Stalowej Woli.

Około godz. 15.00 w wyniku ataku nożownika w galerii handlowej przy ul. Chopina 10 osób zostało poszkodowanych, jedna z nich zmarła.

Jak poinformował prokurator Adam Cierpiatka, sprawca ataku został zatrzymany, jest w Komendzie Powiatowej w Stalowej Woli. Zabezpieczono od niego próbki krwi do badań. W obecności prokuratora prowadzone jest także przeszukanie jego miejsca zamieszkania.

Prokurator poinformował także, że trwają jeszcze oględziny na miejscu zdarzenia, zabezpieczane są ślady.

„Zabezpieczony został monitoring, na którym mamy przebieg tego zdarzenia. Zabezpieczone zostały również inne nośniki, tak, że mamy pełny obraz tego zdarzenia” – powiedział Adam Cierpiatka.

Jak dodał, w sobotę przed godz. 12.00 zostaną mu postawione zarzuty.

„Prawdopodobnie będzie to zarzut usiłowania i dokonania zabójstwa wielokrotnego. Także przesłuchany zostanie tutaj w Stalowej Woli” – zapowiedział.

„Zdarzeniem tym interesuje się i pomaga nam we wszystkim zarówno Prokuratura Krajowa, jak i Prokuratura Regionalna, ale także Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu” – zaznaczył.

Zaapelował do wszystkich osób, które maja informacje, lub potrzebują pomocy psychologicznej, o zgłaszanie się.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl