Prokuratura: pozyskanie danych z samochodu premier zakończone powodzeniem

Udało się pozyskać dane z rejestratora samochodu audi A8, którym podróżowała 10 lutego premier Beata Szydło. Operacja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń – powiedział PAP prok. Włodzimierz Krzywicki z Prokuratury Regionalnej, nadzorującej śledztwo w sprawie wypadku.

Zebrane dane zostaną poddane analizie i przekazane biegłym oraz prokuratorom – powiedział prok. Krzywicki.

Odmówił on odpowiedzi na pytanie, z ilu urządzeń udało się sczytać dane. Według zapowiedzi, prowadząca śledztwo Prokuratura Okręgowa opublikuje w środę komunikat w tej sprawie.

We wtorek prokuratura poinformowała, że biegli podejmą próbę odtworzenia zawartości rejestratorów z samochodu, którym podróżowała Beata Szydło. Pozyskanie danych odbywało się w specjalnie wybranym miejscu.

Do wypadku doszło 10 lutego w Oświęcimiu. Policja podała, że rządowa kolumna trzech samochodów (pojazd premier Beaty Szydło jechał w środku) wyprzedzała fiata seicento; jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i uderzył w auto szefowej rządu, które następnie uderzyło w drzewo. Poszkodowana została premier, szef jej ochrony, lżejsze obrażenia miał kierowca audi.

14 lutego prokuratorski zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku usłyszał kierowca fiata Sebastian K. Kierowca nie przyznał się do winy, prokuratura nie podaje treści jego wyjaśnień.

PAP/RIRM

drukuj