(fot. PAP)

Prokuratorzy i biegli będą rozmawiać w Moskwie o zwrocie wraku Tu – 154 M

Grupa biegłych oraz prokurator wojskowy spotkają się dziś w Smoleńsku z przedstawicielami strony rosyjskiej ws. przekazania wraku samolotu TU154 M do Polski.

 

Wciąż nie jest pewne kiedy mogłoby dojść do transportu szczątków samolotu. Przypomnijmy do Rosji poza prokuratorem i biegłymi udali się m.in. przedstawiciele Sztabu Generalnego, Żandarmerii Wojskowej, Szefostwa Transportu i Ruchu Wojsk oraz Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

 

Głównym zadaniem 13-osobowej grupy rekonesansowej, która ma być przygotowanie wszelkich formalności związanych ze sprowadzeniem do Polski wraku.

 

Mówienie, że do Polski wróci cały wrak TU154 M jest manipulacją – akcentował poseł Antoni Macierewicz, szef parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej.

 


Pobierz Pobierz

 

Takie działania zmierzają tylko i wyłącznie do tego aby nie wyjaśnić przyczyn katastrofy smoleńskiej –powiedział poseł Macierewicz.

 


Pobierz Pobierz

 

Nieoficjalnie mówi się, że wrak zostanie przewieziony do bazy lotniczej w Mińsku Mazowieckim. Podwarszawska jednostka ma bowiem odpowiedni hangar, gdzie szczątki samolotu można przechować i w razie potrzeb zakonserwować. Tu też znajduje się bliźniacza maszyna: Tu–154 M o bocznym numerze 102.

drukuj