fot. sxc.hu

Projekt ustawy dot. konwencji zbada konstytucjonalista

Projekt ustawy ratyfikującej kontrowersyjną konwencję o zapobieganiu przemocy wobec kobiet wymaga opinii konstytucjonalisty. Tak uznali posłowie podczas połączonych obrad Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Złożyliśmy wniosek o przerwanie prac nad konwencją do czasu otrzymania opinii eksperta od prawa konstytucyjnego – informuje poseł PiS Beata Sadurska.

Będziemy mogli tę opinię przekazać wszystkim parlamentarzystom, żeby mogli świadomie, z pełną wiedzą wyrobić sobie własną opinię w drodze głosowania. Jestem przekonana co do odrzucenia tej konwencji. W tym momencie możemy powiedzieć, że do czasu uzyskania opinii konstytucjonalistów, komisja nie będzie w tym zakresie kontynuowana – mówi poseł.

Dokument zawiera zapisy wprowadzające do polskiego prawa pojęcie „płci kulturowej” oraz założenia ideologii gender. Ratyfikacji konwencji sprzeciwia się wiele organizacji społecznych, księża biskupi oraz politycy PiS i SP, którzy pod koniec września złożyli wnioski o jej odrzucenie.

Wczoraj pod Sejmem odbył się protest zorganizowany przez Fundację Pro – Prawo do Życia. Jak wskazują obrońcy życia, dokument ten nie chroni kobiet przed przemocą, ale ją wręcz propaguje.

RIRM

drukuj