Program „Czyste Powietrze Plus”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło program „Czyste Powietrze Plus”. Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, wskazała na istotną rolę samorządów w przedsięwzięciu. Na fundusz zostanie przeznaczone prawie 2 mld złotych. Jeżeli program będzie cieszył się popularnością, to rząd wyasygnuje kolejne środki – zapowiedziała minister.

Na konferencji w Radomiu minister Anna Moskwa mówiła o szczegółach i zachęcała do udziału w programie „Czyste Powietrze Plus”.

– Dodany do nazwy programu „plus” oznacza możliwość prefinansowania. Już 15 lipca br. będzie można złożyć kompleksowy wniosek w programie „Czyste Powietrze”. Różnicą w porównaniu do dotychczasowych warunków programu jest to, że w szybkim tempie będzie można uzyskać prefinansowanie w 50 proc. kwoty całkowitych prac. Oczywiście to beneficjent decyduje o zakresie prac i o tym, co chce zrobić, aby jego dom był efektywny, a rachunek niższy. Następnie po zakończeniu prac otrzyma pieniądze w przyspieszonym terminie – poinformowała minister klimatu i środowiska.

Celem programu „Czyste Powietrze”, który ruszył w 2018 r., jest wymiana przestarzałych pieców grzewczych tzw. kopciuchów na bardziej ekologiczne. Pieniądze można otrzymać też na termomodernizację domów jednorodzinnych. Planowany budżet programu wynosi ponad 100 mld złotych. Od końca stycznia br. uruchomiono III edycję programu „Czyste Powietrze”, która uprawnia do otrzymania nawet 69 tys. zł na termomodernizację domu i wymianę źródła ciepła.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl