Prof. M. Ryba: Celem terrorystów jest również radykalizacja środowiska muzułmanów

Eksperci spodziewają się akcji dżihadystów po tym jak furgonetka wjechała w muzułmanów wychodzących z meczetu.

W ataku zginęła jedna osoba a dziesięć osób zostało rannych. Kierowca furgonetki to 48 letni mężczyzna. Zajście jest badane jako możliwy zamach terrorystyczny. W ocenie niektórych komentatorów mogła być to akcja odwetowa.

Prof. Mieczysław Ryba, politolog podkreśla, że taka rzeczywistość jest pożądana dla grup islamistycznych.

Ich celem jest radykalizacja środowiska muzułmanów mieszkających w Wielkiej Brytanii, czy w ogóle w Unii Europejskiej. Jeśli tego typu rzecz się dzieje, to bardzo łatwo jest wywołać tę spotęgowana radykalizację, wśród ludzi do tej pory być może niezaangażowanych nawet w tak zbrodniczą działalność. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta, w perspektywy wyjścia z tego kryzysowego stanu rzeczy – mówi politolog.

Londyńska Policja zapowiedziała zwiększenie liczby funkcjonariuszy na ulicach w celu uspokojenia mieszkańców, a zwłaszcza muzułmanów obchodzących ramadan.

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May jeszcze dziś będzie przewodniczyła posiedzeniu rządowego sztabu kryzysowego COBRA.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl