Prof. Legutko: Jarosław Kaczyński z Angelą Merkel spotkali się już latem

Mogę powiedzieć, że odbyło się takie spotkanie kilka miesięcy temu w Niemczech, pod Berlinem, w wąskim gronie. Pani kanclerz spotkała się z prezesem, gdzie podobne sprawy były rozważane – powiedział w Radiu Wnet prof. Legutko.

Prezes był gościem pani kanclerz Merkel i to było dłuższe spotkanie, gdzie były omawiane bardziej szczegółowe kwestie. Ponieważ nie było komunikatu i ani prezes, ani pani kanclerz szczegółów nie podaje, więc też nie będę mówił. To było bardzo ciekawe, długie spotkanie w dobrej atmosferze. Podobnie jak wczorajsze – tłumaczył prof. Legutko.

Prof. Legutko przyznał, że kanclerz Merkel dopytywała o stosunek Kaczyńskiego do możliwości pozostawienia Tuska na drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Jednak prezes PiS miał kategorycznie stwierdzić, „że nie może popierać Tuska, bo toczą się wobec niego różne postępowania i atakował polski rząd”.

Prezydencja szefa Rady Europejskiej wprowadza chaos i osłabia pozycję państw narodowych – stwierdził Kaczyński.

Jak mówił prof. Legutko, prezes Kaczyński podczas rozmowy zauważył także, „że samo stanowisko Tuska powinno zniknąć”. Według relacji prof. Legutki, po tych uwagach ze strony szefa PiS kanclerz Niemiec już nic nie odpowiedziała.

Przyjęła to do wiadomości, bo było widać, że ciągnięcie tematu nie ma sensu – wyjaśnił.

Poseł PiS przyznał, że podczas spotkania można było odnieść wrażenie, że Angela Merkel popiera kandydaturę Tuska.

Nie powiedziała tego wprost, ale przez fakt, że się o niego pytała było jasne, że go popiera – stwierdził Legutko.

Jarosław Kaczyński oraz Angela Merkel rozmawiali również o przyszłości Unii Europejskiej. Nie poruszano natomiast kwestii polityki krajowej czy sprawy Trybunału Konstytucyjnego – dodał europoseł.

 

wPolityce.pl/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl