Prof. Bogdan Chazan oczyszczony z zarzutów

Profesor Bogdan Chazan został oczyszczony z zarzutu popełniania przewinienia zawodowego po odmowie wykonania tzw. aborcji. Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej umorzył postępowanie dotyczące lekarzy uczestniczących w leczeniu pacjentki, która chciała zabić swoje nienarodzone dziecko.

W ubiegłym roku dyrektor szpitala im. Świętej Rodziny prof. Bogdan Chazan – powołując się na klauzulę sumienia – odmówił dokonania tzw. aborcji. Za to prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz odwołała prof. Chazana ze stanowiska dyrektora placówki.

Lekarz nie ukrywa dziś swojego zadowalania z decyzji Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej.

– Czekałem na tą satysfakcję prawie rok i ogarnia mnie radość. Żądam przywrócenia na poprzednie stanowisko. Muszę jednak powiedzieć, że tu nie chodzi o stanowisko, a o zasadę, o pewien symbol. Chodzi o to, aby tę niesprawiedliwą, niesłuszną i moralnie wątpliwą decyzję odwołać. Mam nadzieję, że pani prezydent Warszawy – wcześniej czy później – spostrzeże, że decyzja, którą podjęła jest niesłuszna prawnie, nieodpowiedzialna, że w istocie promuje przemysł aborcyjny – podkreślił prof. Bogdan Chazan.

Z roku na roku zwiększa się liczba rejestrowanych aborcji. Do tego dochodzi jeszcze tzw. podziemie aborcyjne. W ubiegłym roku zgodnie z państwowymi danymi życie straciło 1800 dzieci. Wcześniej statystyki były o połowę niższe.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj