Prof. A. Zybertowicz: „to strata 100 mln zł”

Wynik referendum jest jednoznaczny to strata 100 mln zł ze środków publicznych powiedział prof. Andrzej Zybertowicz z UMK. Socjolog spodziewa się, że takich decyzji PO i Bronisława Komorowskiego jak nietrafione referendum może być więcej.

Cząstkowe dane ogłoszone przez PKW wykazują, że frekwencja w niedzielnym głosowaniu wyniosła niespełna 7,5 proc.

Profesor podkreśla, że były prezydent i PO podjęły decyzję o rozpisaniu plebiscytu w panice, nie licząc się z rozsądnym gospodarowaniem środkami publicznymi.

Należy się spodziewać, że dowiemy się o kolejnych na razie jeszcze nieznanych decyzjach byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, oraz jeszcze rządzącej Platformy Obywatelskiej, które były podejmowane w panice, bez dbania o dobro wspólne – mówi Andrzej Zybertowicz.

Prof. Zybertowicz przypuszcza, że frekwencja w referendum, które odbyłoby się przy okazji wyborów parlamentarnych cieszyłoby się dużo większym zainteresowaniem. Zwraca uwagę, że pytania wyrażały problemy ważne dla kliku milionów Polaków.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl