fot. PAP/Rafał Guz

Prof. A. Horban będzie rekomendował wprowadzenie zakazu przemieszczania i godzinę policyjną

Główny doradca premiera ds. COVID-19, prof. Andrzej Horban, zapowiedział, że będzie rekomendował wprowadzenie zakazu przemieszczania się i godzinę policyjną. Jak mówił, jeżeli nie w całym kraju, to tam, gdzie sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza.

Prof. Horban w czwartek w Radiu Zet był pytany, czy w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce będzie rekomendował premierowi jeszcze przed Wielkanocą wprowadzenie zakazu przemieszczania się i godzinę policyjną.

Powiedział, że po dzisiejszym raporcie o liczbie potwierdzonych przypadków zakażenia koronawisem będzie dyskusja. Mam nadzieję, że pan premier podejmie decyzję.

Dopytywany, czy jego odpowiedź oznacza, że taką rekomendację przedstawi premierowi, odpowiedział: „Tak”.

Główny doradca premiera pytany był także, czy na Śląsku, gdzie jest najtrudniejsza sytuacja, zostaną wprowadzone jeszcze dodatkowe obostrzenia.

„Przynajmniej powinny być obostrzenia w tych województwach, które są w tej chwili bardzo narażone na zwiększoną liczbę zachorowań i na krytyczną sytuację jednostek ochrony zdrowia” – zaznaczył.

Zapytano go też, czy w takim razie, jeśli zakaz przemieszczania się i godzina policyjna nie zostaną wprowadzone w całym kraju, to przynajmniej będzie on tam, gdzie jest najgorzej, np. na Śląsku.

„To chyba byłoby kompromisowe wyjście z sytuacji. Ja nie mam wahania, podobnie jak nie mają wahania rządy w innych krajach europejskich. Sytuacja jaka jest, każdy widzi” – powiedział prof. Horban.

Pytany, kiedy pojawi się światełko w tunelu, odpowiedział, że „już je widzimy, ale dość daleko”.

„Sytuacja powinna poprawić się za dwa, trzy tygodnie” – dodał.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl