Proces podejrzanego o szpiegostwo

Przed warszawskim Sądem Okręgowym rusza proces Stanisława Sz., prawnika oskarżonego o szpiegostwo na rzecz Rosji. Proces będzie toczył się niejawnie, w specjalnie zabezpieczonej sali sądu.

Prawnicy oskarżonego przed rozprawą nie chcieli wypowiadać się na temat treści zarzutów wobec ich klienta. Podkreślili jedynie, że oskarżony się do nich nie przyznaje.

Jak zapowiedział mec. Grzegorz Kucharski obrona będzie wnioskować o uniewinnienie. Jego zdaniem są istotne braki dowodowe w sprawie. Dodał, że czyny, o które oskarżony jest jego klient, zagrożone są karą od roku do 10 lat. Akt oskarżenia wobec Stanisława Sz.  skierował do sądu mazowiecki wydział zamiejscowy departamentu Prokuratury Krajowej ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji.

Prokuratura zarzuciła mu, że brał udział w działalności rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU na szkodę Polski. Stanisław Sz. oraz podpułkownik Wojska Polskiego Zbigniew J. zostali aresztowani w październiku 2014 r. Obaj mieli szpiegować dla rosyjskiego wywiadu wojskowego. Śledztwo było objęte klauzulą tajności, prokuratura nie informowała ani o jego przebiegu, ani o szczegółach oskarżenia.

W kwietniu bieżącego roku Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie skazał ppłk. Zbigniewa J. na 6 lat więzienia za szpiegostwo na rzecz Rosji.  Wyrok jest nieprawomocny. Oficer dobrowolnie poddał się karze.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl