fot. pixabay.com

Próba poprawy bezpieczeństwa na drogach

Rząd przyjął Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Projekt przewidywany na najbliższe cztery lata zakłada szereg inwestycji drogowych, które mają poprawić bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców.

Zmniejszenie liczby wypadków drogowych to jeden z priorytetów rządu – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– Temu podporządkowany jest nasz program Bezpiecznych Dróg – program który odnosi się do przebudowy skrzyżowań, dróg krajowych, do budowy oświetleń, doświetleń – oznajmił szef rządu.

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej to projekt na najbliższe cztery lata. Rząd przeznaczy na jego realizację 2,5 mld zł.

– Będziemy oświetlali i doświetlali przejścia drogowe, oddzielali – tam gdzie jest to możliwe – ruch pieszych od ruchu pojazdów, będziemy poprawiali widoczność na skrzyżowaniach i redukowali liczbę punktów kolizyjnych na jezdniach – wyjaśnił premier.

Nowe rozwiązania infrastrukturalne mają zwiększyć bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców.

– Liczba wypadków drogowych w Polsce spada, ale nie spada w takim tempie jakbyśmy tego chcieli – zwrócił uwagę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Przyjęty przez rząd Program Bezpiecznej Infrastruktury zakłada zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych, jak i rannych aż o 40 proc.

– Będziemy budowali lewoskręty, azyle, zatoki autobusowe, a więc wszystkie te elementy, które w bezpośredni sposób ułatwiają poruszanie się niechronionych uczestników ruchu drogowego – zaznaczył wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

W nowoczesny sposób zostanie oświetlonych jedenaście tysięcy przejść przy drogach krajowych.

– Każda z dróg ma zaproponowany przez naukowców, inżynierów i specjalistów sposób oświetlenia nie tylko samego przejścia dla pieszych, ale również miejsc na chodnikach, które bezpośrednio sąsiadują z przejściami – podkreślił Andrzej Adamczyk.

Według danych policji, tylko w ubiegłym roku doszło do ponad 23 tys. wypadków drogowych, w których zginęło prawie 2,5 tys. osób.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl