Prezydent: Zachęcam wszystkich do zgłaszania się do Wojsk Obrony Terytorialnej

Zachęcam wszystkich do tego, aby zgłaszali się do Wojsk Obrony Terytorialnej – mówił w środę prezydent RP Andrzej Duda. Uczynimy wszystko, aby polska armia była lepiej wyposażona, aby plany modernizacyjne zostały zrealizowane, a wydatki na obronność były zwiększane – zapowiedział.

„Zachęcam wszystkich do tego, aby do obrony terytorialnej się zgłaszali. Dziękuję żołnierzom zawodowym za ich codzienną ciężką służbę, którą pełnią także w ramach kontyngentów poza granicami kraju, także w ramach wzmocnionej obecności Sojuszu Północnoatlantyckiego na wschodniej flance, na Łotwie czy w Rumunii” – podkreślał prezydent podczas uroczystości Święta Wojska Polskiego.

Andrzej Duda dziękował żołnierzom za to, że zapewniają bezpieczeństwo w różnych krajach świata.

„Dziękuję za tę służbę, dziękuje wam, dziękuję waszym najbliższym i chcę z całą odpowiedzialnością was zapewnić, (że) uczynimy wszystko, aby polska armia była lepiej wyposażona, aby plany modernizacyjne zostały zrealizowane, aby wydatki na obronność faktycznie były zwiększane” – zaznaczył Andrzej Duda.

Jak ocenił prezydent państwa polskiego, „mamy wielką szansę na to, aby nasza sytuacja gospodarcza cały czas się poprawiała, aby Polska była państwem coraz bogatszym, aby nasz wzrost gospodarczy był coraz szybszy”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl