Ukraińskie MSW: Napływ migrantów zaczyna zagrażać bezpieczeństwu państwa

Masowy napływ nielegalnych migrantów na Ukrainę zaczyna zagrażać bezpieczeństwu narodowemu – oświadczył w środę ukraiński wiceminister spraw wewnętrznych Serhij Jarowyj.

„Masowy napływ nielegalnych migrantów jest krytycznie wysoki i niebawem stanie się to zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa” – powiedział polityk podczas szkoleń służb granicznych i policyjnych w ośrodku dla migrantów w obwodzie czernihowskim.

Wiceszef ukraińskiego MSW przekazał, że tylko w ostatnich dwóch tygodniach na Ukrainie ujawniono 1 167 nielegalnych migrantów, z których większość została wydalona za granicę.

Część migrantów, którzy przybywają na Ukrainę, przyjeżdża z terytorium Rosji. Ukraińskie służby narzekają, że Rosjanie łamią międzynarodowe umowy o readmisji, gdyż nie przyjmują nielegalnych migrantów, odsyłanych im przez Ukrainę.

W ubiegłym tygodniu ukraińska policja i służby graniczne zatrzymały 3 grupy nielegalnych migrantów z Azji, którzy zmierzali do UE z Rosji, dokąd przybyli wcześniej jako kibice odbywających się tam na przełomie czerwca i lipca mistrzostw świata w piłce nożnej.

Na Ukrainie od lipca do końca sierpnia trwa akcja „Migrant” związana ze spodziewanym wzmożonym napływem nielegalnych imigrantów. Ogłaszając tę akcję, władze w Kijowie wyjaśniały, że jest ona skierowana m.in. przeciwko migrantom, którzy dotarli do Rosji jako kibice piłkarscy, by potem udać się do Europy Zachodniej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl