fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent USA J. Biden zaprosił prezydenta A. Dudę na szczyt klimatyczny

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden zaprosił prezydenta Polski Andrzeja Dudę na szczyt klimatyczny. Wydarzenie odbędzie się w kwietniu w formie wirtualnej.

Organizacja szczytu klimatycznego to pomysł prezydenta USA. Joe Biden chce zgromadzić przywódców największych gospodarek świata w celu dyskusji na temat przyszłości polityki klimatycznej.

„Świat już doświadcza niszczycielskich skutków zmiany klimatu. Nauka wyjaśnia, że jeśli nie zwiększymy dramatycznie naszych wysiłków w ciągu tej dekady, skazujemy przyszłe pokolenia na nieobliczalne szkody. Na nas jako liderach spoczywa obowiązek zrobienia wszystkiego, co w naszej mocy, aby powstrzymać rosnące globalne zagrożenie” – oświadczył prezydent Joe Biden.

https://twitter.com/KSzczerski/status/1375691324825960448/

W liście Joe Biden poprosił, aby w czasie debaty głos zabrał prezydent Polski Andrzej Duda.

„Prezydent będzie w czasie tych obrad podkreślał, że Polska w ciągu ostatnich lat jest przykładem kraju, który podejmuje bardzo duże wysiłki dotyczące ochrony środowiska i klimatu. Polska jest postrzegana jako kraj, który potrafi dokonywać transformacji energetyki, łącząc ją z rozwojem gospodarczym, tworzeniem miejsc pracy i jednocześnie z dywersyfikacją produkcji energii. Występujemy tutaj w roli kraju, który przekazuje innym swoje doświadczenia, kompetencje” – zaznaczył minister Kancelarii Prezydenta RP, Krzysztof Szczerski.

Szczyt klimatyczny odbędzie się w Dniu Ziemi i w piątą rocznicę podpisania paryskiego porozumienia klimatycznego, czyli 22 kwietnia.

TV Trwam News

drukuj