prezydent.pl

Prezydent RP: Nie zostawimy naszych rodaków na Białorusi samych sobie

Nie zostawimy naszych rodaków na Białorusi samych sobie, będziemy interweniowali w ich sprawie – zapowiedział dziś prezydent Andrzej Duda. Zapewnił też, że Polska będzie w tym zakresie działać legalnie i zgodnie z międzynarodowymi standardami.

„Nie zostawimy naszych rodaków na Białorusi samych sobie, będziemy interweniowali w ich sprawie” – zapewnił dziś prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z przedstawicielami polskiego rządu i służb specjalnych, które dotyczyło ostatnich wydarzeń na Białorusi.

Szef państwa polskiego zapowiedział też, że Polska „wszelkimi legalnymi metodami będzie dążyła do tego, żeby prawo międzynarodowe, w tym prawo Polaków mieszkających na Białorusi, jako przedstawicieli mniejszości narodowej, było przestrzegane zgodnie z międzynarodowymi standardami”.

Nad ranem w Grodnie zatrzymany został członek zarządu Związku Polaków na Białorusi Andrzej Poczobut. We wtorek zatrzymana została prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys, a w środę skazana na 15 dni aresztu za organizację „nielegalnej imprezy masowej”, za jaką władze uznały zorganizowany 7 marca tradycyjny doroczny jarmark Grodzieńskie Kaziuki.

PAP

drukuj