fot. twitter.com

Min. Błaszczak: Prezydent miał wpływ na rekonstrukcję rządu

Prezydent Andrzej Duda miał wpływ na rekonstrukcję rządu – poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Jak dodał, na temat szczegółów rozmów dot. zmian w Radzie Ministrów zapewne dziś wypowiedzą się prezydent oraz premier.

O godz. 12.00 – jak poinformowała prezydencka kancelaria – prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokona zmian w składzie Rady Ministrów. Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska zapowiadała wcześniej, że we wtorek „ostatecznie kończy się proces rekonstrukcji”.

Szef resortu spraw wewnętrznych był pytany we wtorek, w radiowej Jedynce, czy Pałac Prezydencki miał duży wpływ na to, jaki będzie skład rządu po jego rekonstrukcji.

Niewątpliwie tak (…); miał wpływ na to, co dziś się wydarzy” – skomentował Mariusz Błaszczak.

Dopytywany, czy Andrzej Duda wpłynął na planowane dymisje i powołania, szef MSWiA wskazał: „Formalnie to prezydent Rzeczypospolitej powołuje do rządu”.

Minister Błaszczak dodał, że o szczegółach rozmów dot. rekonstrukcji powiedzą dzisiaj zapewne prezydent oraz premier.

Szef MSWiA był też pytany, czy w ostatnich dniach rozmawiał z Morawieckim o swojej roli w rządzie.

Rozmawiałem, spotykamy się. Rzeczywiście ostatnio było spotkanie w piątek, rozmawialiśmy na temat spraw bieżących” – powiedział.

Mariusz Błaszczak podkreślił również, że w myśl zasady, jaką w kampanii wyborczej przedstawił lider PiS Jarosław Kaczyński, żaden polityk nie jest przypisany do swojego stanowiska.

Nic nam się nie należy, to jest służba” – oświadczył minister spraw wewnętrznych.

PAP/RIRM

drukuj