Prezydent Ukrainy wzywa ONZ do uznania separatystów za terrorystów

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wezwał Narody Zjednoczone do uznania ogłoszonych przez prorosyjskich separatystów Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej za „organizacje terrorystyczne” – poinformowała jego służba prasowa.

Poroszenko, który rozmawiał tego dnia przez telefon z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem, wezwał też Narody Zjednoczone do „potępienia działań terrorystów”.

Ukraińskie siły rządowe prowadzą tzw. operację antyterrorystyczną przeciwko separatystom. Minister obrony Ukrainy Walerij Geletiej poinformował w nocy z piątku na sobotę, że wojska ukraińskie opanowały południowo wschodnią część miasta Ługańsk i odblokowały tamtejsze lotnisko.

Walki nie ustały mimo apeli o rozejm po tragedii malezyjskiego samolotu, który w czwartek spadł na wschodzie Ukrainy, najprawdopodobniej zestrzelony pociskiem rakietowym, odpalonym z terenów kontrolowanych przez separatystów. Zginęło 298 osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl