fot. PAP/EPA

Prezydent Ukrainy w Radzie Europejskiej: Dziękuję za wspieranie naszego kraju i naszych aspiracji

Dziękuję za wspieranie naszego kraju i naszych aspiracji – powiedział dziś w Brukseli prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, który był gościem unijnych przywódców zgromadzonych na szczycie Rady Europejskiej.

„Naszą aspiracją jest życie w zjednoczonej, wolnej Europie” – podkreślił Wołodymyr Zełenski.

„Wszyscy bronimy Europy przez reżimem, który chce zniszczyć jej wolność. (…) Nie traktujemy Europy jako terytorium z zasobami, tak jak czyni to Rosja. Dla nas to europejski dom. Rosja próbuje przejmować kontrolę nad terytorium, by eksploatować zasoby i narody” – dodał.

Przekonywał, że Rosja ma szeroki wachlarz środków, za pomocą których próbuje wywierać wpływ na inne państwa – od brudnych pieniędzy po cyberataki.

„Nie ogranicza się tylko do krajów bałtyckich i Polski. Widzieliśmy to na Bałkanach i będziemy widzieć w innych regionach, jeśli tylko Rosja tego zechce. Dlatego potrzebujemy szybkich decyzji” – ostrzegł ukraiński przywódca.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl