fot. PAP/Piotr Nowak

Prezydent Stalowej Woli w TV Trwam: W wyborach samorządowych powinniśmy wybrać ludzi, którzy niosą ze sobą wartości

Jeżeli pewne projekty, pewne założenia nie są możliwe na szczeblu centralnym, to tym bardziej powinniśmy być bardzo mocno skoncentrowani na wyborach samorządowych 7 kwietnia, aby wybrać w nich ludzi, którzy będą chcieli w Polsce lokalnej realizować ambitne programy inwestycyjne, tak aby w danym miejscu się dobrze żyło, ale również aby to byli ludzie, jacy niosą ze sobą ważne wartości, którzy chcą budować dobro i piękno. Jestem przekonany, że to właśnie na wartościach powinniśmy budować to, co łączy, co jest piękne – mówił w sobotnim „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli (PiS) ubiegający się o następną kadencję.

Zbliżają się kwietniowe wybory samorządowe. Wszystkie duże partie polityczne mają już za sobą konwencje oraz prezentacje swoich kandydatów i programów. Główne hasło PiS na nadchodzące wybory brzmi „Jesteśmy na TAK!”.

– „Tak” dla Polski, „tak” dla rozwoju, „tak” dla Polski lokalnej, aby pokazać, że samorząd jest przestrzenią, gdzie wyciągamy dłonie do współpracy, gdzie jest wiele do zrobienia i gdzie mamy program realizacji ambitnej Polski lokalnej, której przede wszystkim oczekują mieszkańcy, bo w wielu miejscach słychać, że mamy dość konfliktu, potrzebne jest odbudowanie tak bardzo ważnej wspólnoty – zwrócił uwagę Lucjusz Nadbereżny.

Gość „Polskiego punktu widzenia” wskazał, że samorząd terytorialny w Polsce ma wiele kompetencji. Dotyczą one m.in. realizacji inwestycji czy zmiany jakości życia mieszkańców, ale też przestrzeni wartości.

– Jeżeli pewne projekty, pewne założenia nie są możliwe na szczeblu centralnym, to tym bardziej powinniśmy być bardzo mocno skoncentrowani na wyborach samorządowych 7 kwietnia, aby wybrać w nich ludzi, którzy będą chcieli w Polsce lokalnej realizować ambitne programy inwestycyjne, tak aby w danym miejscu się dobrze żyło, ale również aby to byli ludzie, którzy niosą ze sobą ważne wartości, którzy chcą budować dobro i piękno – podkreślał prezydent Stalowej Woli.

Takim właśnie politykiem chce być Lucjusz Nadbereżny. Włodarz Stalowej Woli zamierza kontynuować dotychczasowy ambitny kierunek rozwoju miasta tak w obszarze infrastruktury, gospodarki, jak i dobrobytu mieszkańców.

– Chciałbym, aby Stalowa Wola nie schodziła z tej dobrej ścieżki rozwoju, aby odważny plan inwestycyjny z wykorzystaniem środków zewnętrznych dalej budował Stalową Wolę jako dobre miejsce do życia zarówno dla rodzin, dla osób starszych, ale szczególnie dla młodych ludzi, bo to perspektywa pozyskania i zatrzymania młodych ludzi w Stalowej Woli jest dla nas bardzo ważną sprawą. Stąd jeszcze większe programy mieszkaniowe (…) i rozwój strefy gospodarczej – powiedział rozmówca TV Trwam.

Dla gospodarki miasta kluczowa jest Huta Stalowa Wola. Przyczynia się ona do zwiększania polskiego potencjału obronnego poprzez realizację zamówień dla armii, takich jak armatohaubice Krab oraz moździerze samobieżne Rak.

– Ale największy projekt na przyszłość związany z rozwojem Huty Stalowa Wola to bojowy wóz piechoty Borsuk, który jest bardzo mocno oczekiwany w Wojsku Polskim, a dla Stalowej Woli jest perspektywą dwóch-trzech dekad bardzo dobrej pracy, rozwoju dla pracowników, dla inżynierów, dla tych, którzy (…) w Hucie Stalowa Wola chcieliby realizować swoje prywatne ambicje – zaznaczył gość „Polskiego punktu widzenia”.

Lucjusz Nadbereżny zwrócił uwagę, że dla zyskania przychylności wyborców istotna jest wizja, pomysł, ale także dialog i budowanie współpracy.

– Tak wiele jest podziałów, tak wiele jest kłótni, a samorząd może być tym wyjątkowym miejscem, gdzie będziemy budowali mosty porozumienia, mosty współpracy – zwrócił uwagę prezydent Stalowej Woli.

Samorządowiec stwierdził, że pewnym środowiskom bardzo zależy na skłócaniu polskiego społeczeństwa.

– Widzimy realizację europejskich zasad antypaństwowych, które są w programie „3D”, tj. „dezintegracja, dezinformacja i demoralizacja”. (…) Na to „3D” musimy odpowiedzieć pozytywnym scenariuszem „3W”, tj. „wspólnota, współpraca i wartości”. (…) Jestem przekonany, że to właśnie na wartościach powinniśmy budować to, co łączy, co jest piękne i szukać w samorządzie (…) takich ludzi, aby łączyły nas ważne wartości – mówił Lucjusz Nadbereżny.

Wśród tych wartości jest świadomość tożsamości narodowej, patriotyzm (w tym lokalny), odwaga i wiarygodność.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl