Prezydent skierował depeszę do przywódców państw z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości

Prezydent Andrzej Duda skierował do głów wszystkich państw, z którymi Polska ma nawiązane stosunki dyplomatyczne, a także do szefa NATO, sekretarza generalnego ONZ i szefa Rady Europejskiej specjalną depeszę z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Mam zaszczyt notyfikować, że w dniu 11 listopada 2018 r. Rzeczpospolita Polska obchodzi stulecie odzyskania niepodległości. Dzień ten świętujemy w Polsce z dumą i radością, przekonani, że jako Polacy tworzymy wspólnotę, której niepodległe państwo jest wartościowym podmiotem społeczności międzynarodowej” – czytamy w depeszy prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezydent podkreślił, że „Rzeczpospolita Polska działa na rzecz pokojowej współpracy między państwami, opartej na zasadach przestrzegania prawa międzynarodowego, równości, solidarności i wzajemnego szacunku”.

„Proszę przyjąć serdeczne pozdrowienia od narodu polskiego” – napisał prezydent.

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski zaznaczył, że depesza prezydenta nawiązuje do depeszy marszałka Józefa Piłsudskiego notyfikującej odrodzenie się niepodległego państwa polskiego 11 listopada 1918 r.

PAP/RIRM

drukuj