fot. PAP/Leszek Szymański

Prezydent RP z oficjalną wizytą w Chinach

W niedzielę prezydent Andrzej Duda udał się z oficjalną wizytą do Chin. Weźmie tam udział w forum gospodarczym państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin oraz odbędzie spotkania z najwyższymi przedstawicielami władz Państwa Środka.

Szefowi polskiego państwa towarzyszą polscy przedsiębiorcy.

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski podkreśla, że wizyta w Chinach będzie miała na celu poszerzenie współpracy gospodarczej i kulturalnej. Prezydent z władzami Chin ma rozmawiać nt. pokoju i stabilności na świecie – mówi minister.

Dzisiaj cały świat ma te same wyzwania, które wiążą się z pewną niestabilnością i niepokojem, który ogarnia nas wszystkich, związanym chociażby z terroryzmem i innymi wydarzeniami, które powodują destabilizację na świecie. Pan prezydent będzie także oczywiście mówił o dialogu między UE a Chinami w zakresie szeroko rozumianej polityki – poinformował minister Krzysztof Szczerski.

Krzysztof Szczerski zapowiedział też, że prezydent zaprosi szefa chińskiego państwa do złożenia  wizyty w naszym kraju.

Prezydent Andrzej Duda zakończy swoją podróż w czwartek. W tym roku w podróż zagraniczną uda  się jeszcze do Kijowa, gdzie spotka się z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką oraz Polonią. Będzie to ostatnia wizyta zagraniczna prezydenta Andrzeja Dudy w roku 2015.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj