Prezydent RP wręczy dziś nominacje generalskie

Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim wręczy dziś wojskowym nominacje generalskie.

Awanse wojskowe zaplanowano na dzień 1 marca. Jest to szczególna data w polskiej historii – wskazał Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

– To szczególny moment. Cieszę się, że prezydent podjął decyzję, iż te nominacje generalskie będą właśnie w tym dniu wręczone. Dotyczy to 14 oficerów, generałów, którzy otrzymają też kolejną gwiazdkę generalską – powiedział wiceszef MON.

Była to ważna i długo wyczekiwana decyzja – dodał.

– Cieszę się, że prezydent Andrzej Duda przychylił się do wniosku ministra Mariusza Błaszczaka. Bez wątpienia to w sposób znaczny usprawni relacje wewnątrz armii, ale również i na zewnątrz, w kontaktach z naszymi partnerami w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego – powiedział Wojciech Skurkiewicz.

Wśród awansowanych na stopnie generalskie są: szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz dowódca generalny i operacyjny rodzajów Sił Zbrojnych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl