Prezydent RP składa roboczą wizytę we Francji
Prezydent RP składa roboczą wizytę we Francji. W Paryżu Karol Nawrocki został powitany przez Prezydenta Francji Emmanuela Macrona.
W Pałacu Elizejskim odbędą się rozmowy plenarne pod przewodnictwem Prezydentów Polski i Francji oraz rozmowy przywódców „w cztery oczy”. Zaplanowano również konferencję prasową.
Rozmowa Prezydentów @NawrockiKn i @EmmanuelMacron dotyczy kwestii bezpieczeństwa, w tym wschodniej flanki NATO i sytuacji w naszym regionie, polityki w ramach UE i relacji dwustronnych, w tym traktatu z Nancy. pic.twitter.com/EsQYGbTUxw
— Kancelaria Prezydenta RP (@prezydentpl) September 16, 2025
Rozpoczęło się spotkanie Prezydenta RP @NawrockiKn z Prezydentem Francji @EmmanuelMacron. pic.twitter.com/KA4IRi9Rjs
— Kancelaria Prezydenta RP (@prezydentpl) September 16, 2025
Jak zapowiedział szef BPM, Marcin Przydacz, rozmowy Karola Nawrockiego i Emmanuela Macrona będą dotyczyły kwestii bezpieczeństwa, w tym wschodniej flanki NATO i sytuacji w naszym regionie, polityki w ramach UE i relacji dwustronnych, w tym traktatu z Nancy.
Rano Karol Nawrocki złożył we wtorek wizytę w Niemczech. Spotkał się z Prezydentem Frankiem–Walterem Steinmeierem oraz Kanclerzem Friedrichem Merzem.
Mam zaszczyt towarzyszyć Prezydentowi @NawrockiKn podczas wizyty w Berlinie i Paryżu.
W Niemczech Prezydent RP spotkał się z Prezydentem RFN Frankiem-Walterem Steinmeierem oraz Kanclerzem Friedrichem Merzem.
Rozmowy dotyczyły kluczowych kwestii bezpieczeństwa, w tym sytuacji na… pic.twitter.com/onWB3xsQaY
— Paweł Szefernaker 🇵🇱 (@szefernaker) September 16, 2025
prezydent.pl




