fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent RP: Mamy nadzieję, że współpraca gospodarcza między Polską a Austrią będzie się rozwijała

Mimo pandemii koronawirusa żywe relacje gospodarcze między Polską a Austrią uległy tylko niewielkiemu zmniejszeniu. Mamy nadzieję, że współpraca gospodarcza będzie się rozwijała – powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Austrii Alexandrem Van der Bellenem.

Alexander Van der Bellen wraz z małżonką zostali oficjalnie powitani na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego przez polską parę prezydencką.

Andrzej Duda relacjonował, że z Alexandrem Van der Bellenem omówił m.in. kwestię bezpieczeństwa energetycznego.

„O tym rozmawialiśmy z panem prezydentem sporo w cztery oczy, o kwestii sytuacji Polski jeżeli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo gazowe. Rozmawialiśmy zarówno o problemie dostaw gazu do naszego kraju, do naszej części Europy, jak również rozmawialiśmy o problemie transformacji energetycznej (…). Wyraziliśmy satysfakcję z tego, że mimo pandemii koronawirusa bardzo żywe relacje gospodarcze pomiędzy naszymi krajami uległy – na szczęście – tylko niewielkiemu zmniejszeniu i w tej chwili wszystko wraca do normy. Mamy nadzieję, że ta współpraca gospodarcza będzie się rozwijała” – powiedział szef państwa polskiego.

https://twitter.com/i/broadcasts/1BdxYwjqgdoGX

PAP

drukuj