Polska i Katar zacieśniają współpracę

Do Warszawy przybył emir Kataru szejk Tamim Bin Hamad Al-Thani. Na poziomie rządów zostały podpisane cztery umowy w zakresie m.in. gospodarki, ochrony zdrowia i kultury. Powstanie również Wspólny Komitet do spraw Współpracy.

Z emirem spotkał się już prezydent RP Andrzej Duda. Najwyższy przedstawiciel państwa polskiego liczy na poszerzenie współpracy między państwa.

Dziś odbyło się polsko-katarskie forum gospodarcze. Prezydent rozmawiał z emirem m.in. na temat współpracy wojskowej.

– Mam nadzieję, że Katar będzie zainteresowany ofertą polskiego przemysłu zbrojeniowego. Podjęliśmy w tym zakresie z jego wysokością takie wstępne ustalenia, co do tego, że przedstawiciele armii katarskiej i przemysłu obronnego Kataru, zjawią się w Polsce i będą się zapoznawali z polską ofertą, jeżeli chodzi o produkcję naszego przemysłu obronnego – mówił prezydent.

Katar jest kluczowym partnerem dla gazoportu w Świnoujściu. W czerwcu ubiegłego roku do terminalu w Świnoujściu wpłynął pierwszy statek z ładunkiem gazu skroplonego.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl