PAP/Piotr Polak

[TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda o podpisaniu ustawy „Kolej Plus” na peronie kolejowym: Nie uważam, że majestat prezydenta cierpi na tym, że prezydent udaje się w miejsca swojego kraju, które są w złym stanie i nie waha się tego pokazać

Nie uważam, że majestat prezydenta cierpi na tym, że prezydent udaje się w miejsca swojego kraju, które są w złym stanie i nie waha się tego pokazać. Na pewno majestat prezydenta na tym nie cierpi. Takie jest moje zdanie. To jest rzeczywiście miejsce, które było zaniedbane i to jest miejsce, które musi się zmienić i zmieni się dzięki programowi „Kolej Plus” – mówił prezydent Andrzej Duda w programie „Rozmowy niedokończone” w Telewizji Trwam.

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda odniósł się do rozsiewania fake newsów.

– Staramy się i różnego rodzaju konferencje prasowe tak zwane briefingi z mediami są organizowane, też politycy udzielają wywiadów, natomiast niestety jest bardzo wiele rzeczywiście manipulacji, jest bardzo wiele zwykłego kłamstwa i tych tak zwanych fejków. Takie różne wiadomości są rozsiewane również w internecie. To nie jest takie proste, żeby temu wszystkie przeciwdziałać, a powiedziałbym więcej, że to jest bardzo trudne – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda wypowiedział się w sprawie podpisania ustawy na dworcu kolejowym w Końskich, co stało się argumentem totalnej opozycji do szydzenia z godności prezydenta.

– Nie uważam, że majestat prezydenta cierpi na tym, że prezydent udaje się w miejsca swojego kraju, które są w złym stanie i nie waha się tego pokazać. Na pewno majestat prezydenta na tym nie cierpi. Takie jest moje zdanie. To jest rzeczywiście miejsce, które było zaniedbane i to jest miejsce, które musi się zmienić i zmieni się dzięki programowi „Kolej Plus”. Będą tam inwestycje, wrócą pociągi, które zostały stamtąd przed laty zabrane, połączenia kolejowe, których to miasto bardzo potrzebuje. Będzie odnowiony dworzec, którego okna są dzisiaj zabite blachą i który rzeczywiście wygląda strasznie. Tak wygląda to źle, ale ja się nie boje takich miejsc – oznajmił prezydent RP.

Chce, żeby prawda o moim kraju nie była dla mnie obca – kontynuował Andrzej Duda.

– Bardzo dobrze, że mnie tam zaproszono. Bardzo dobrze, że usiadłem właśnie na tym peronie, mając za plecami to, co miałem, mając obok te zardzewiałe szyny. Podpisałem ustawę, która, wierzę w to głęboko, zmieni to miejsce, że to miejsce stanie się ładne, ludne, estetyczne i będzie służyło ludziom, tak jak im służyło przez ponad 100 lat. Nie widzę w tym żadnego problemu i bardzo się cieszę, że mogłem tę ustawę podpisać, bo dzięki niej projekt „Kolej Plus” będzie mógł ruszyć. To jest ponad sześć miliardów złotych, które zostaną zainwestowane właśnie w te lokalne i regionalne połączenia kolejowe, które są bardzo ludziom potrzebne, żeby dojeżdżać do pracy i zlikwidować wykluczenie komunikacyjne – podsumował prezydent Andrzej Duda.

radiomaryja.pl

drukuj