fot. PAP/Jacek Turczyk

Prezydent przyjął od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju

Prezydent Andrzej Duda w czwartek w Pałacu Prezydenckim przyjął od harcerzy ZHP Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerzom podziękował za służbę; złożył też życzenia spokojnych, dobrych i ciepłych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

W spotkaniu z udziałem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy wzięli udział przedstawiciele organizacji harcerskich, objętych honorowym protektoratem przez prezydenta.

W niedzielę polscy harcerze odebrali Betlejemskie Światło Pokoju od słowackich skautów. Tegoroczne hasło towarzyszące przekazaniu światła to: „Odważnie twórzmy pokój”.

Prezydent dziękował harcerzom za służbę, którą realizują na co dzień dla bliskich, środowisk, swojego otoczenia i innych ludzi.

To jest niezwykle ważne dzieło, to w którym bierzecie udział, to, które was kształtuje, przede wszystkim tych młodych harcerzy – powiedział prezydent.

Instruktorom dziękował za pracę z młodzieżą, prace edukacyjną i przygotowania do dobrego życia.

– Bo do tego także przygotowuje harcerstwo – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent złożył życzenia „spokojnych, dobrych, ciepłych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku, dobrej służby w roku 2017 r., spełnienia wszystkich marzeń”.

PAP/RIRM

drukuj