fot. wikipedia

Prezydent powoła Borysa Budkę na nowego ministra sprawiedliwości

Prezydent Bronisław Komorowski dziś po południu ma powołać Borysa Budkę na stanowisko nowego ministra sprawiedliwości.

Budka zastąpi Cezarego Grabarczyka, który w środę podał się do dymisji.

Nowy minister jest radcą prawnym. W 2011 r. obronił pracę doktorską z ekonomii.

Wielokrotnie reprezentował Sejm w postępowaniach przed Trybunałem Konstytucyjnym – m.in. ws. przepisów podwyższających wiek emerytalny do 67. roku życia czy przepisów tzw. ustawy śmieciowej.

Poseł Solidarnej Polski i prawnik Arkadiusz Mularczyk zwraca uwagę, że Budka będzie już siódmym ministrem sprawiedliwości w rządzie PO-PSL.

Tych ministrów było już tak wielu, że ciężko jest ich nawet zapamiętać i wymienić. Powstaje pytanie: czy taki tryb ciągłych zmian w resorcie sprawiedliwości służy sądownictwu, więziennictwu czy prokuraturze? Myślę, że nie. Generalnie, ta nominacja pokazuje, że PO od szeregu lat nie ma tak naprawdę pomysłu na resort sprawiedliwości, na wymiar sprawiedliwości. Niestety konsekwencje tego, jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości odczuwają wszyscy Polacy – powiedział poseł Arkadiusz Mularczyk.

Dwa tygodnie temu media podały, że Cezary Grabarczyk został przesłuchany w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić przy egzaminach i wydawaniu zezwoleń na broń palną.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi mieli załatwiać VIP-om, w tym Grabarczykowi, broń bez konieczności zdawania egzaminów.

RIRM

drukuj