fot. PAP

Prezydent jest gotów przyjąć Lipińskiego w Belwederze

Prezydent Bronisław Komorowski jest gotów przyjąć wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego w czwartek o godz. 9 w Belwederze – napisał w liście do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski.

W poniedziałek prezydent powiedział po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, że jest gotów spotkać się – w sprawie sytuacji na Ukrainie – z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

W odpowiedzi na tę deklarację PiS zaproponowało prezydentowi spotkanie z wiceprezesem partii Adamem Lipińskim, który wrócił z Kijowa.

Poseł Andrzej Duda tłumaczył w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja, że w polskim strategicznym interesie leży, aby Ukraina była blisko zachodu, a  nie blisko Rosji.

Ukraina cały czas stanowi bufor pomiędzy nami a Rosją. Zarówno dla nas jak i dla UE Ukraina stanowi wielką przyszłość, bo jest to ogromne państwo o wielkich zasobach naturalnych, o wielkim potencjale i każde pieniądze wydane na pomoc Ukrainie z UE są pieniędzmi, które – miejmy nadzieję – w przyszłości się zwrócą, a więc, które są inwestycją. Natomiast jeżeli chodzi o relację z władzami innych państw, jeżeli chodzi o relację z władzami państw UE, ale także z obecnymi władzami Ukrainy w tym obszarze kompetencje do działania ma wyłącznie Rada Ministrów i prezydent RP. Stąd też, to oświadczenie, które zostało wydane zmierza w tym kierunku, że PiS nie chce uczestniczyć w Polsce w działaniach, które będą miały charakter czysto propagandowy – mówił poseł Andrzej Duda.
RIRM
drukuj