Prezydent: mam nadzieję, że kompromis ws. końcowych ustaleń COP24 zostanie osiągnięty jeszcze dziś

Mam nadzieję, że kompromis w sprawie końcowych ustaleń szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach zostanie zawarty jeszcze dziś – oświadczył prezydent Andrzej Duda. Wszyscy są w tej chwili na tym skupieni – podkreślił prezydent.

Prezydent spotkał się na szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem oraz prezydentem COP24 Michałem Kurtyką.

Andrzej Duda podkreślił, że wszyscy mają nadzieję, że „ostateczny kompromis” dotyczący dokumentu końcowego ze szczytu, który ma być mapą drogową realizacji Porozumienia paryskiego, zostanie osiągnięty „dosłownie za chwilę”.

Dodał, że ma nadzieję, iż kompromis zostanie zawarty jeszcze dziś.

„Wszyscy są w tej chwili na tym skupieni. Ja też staram się wspierać te dążenia” – zaznaczył prezydent.

Wskazał również, że Polska w tej sprawie proponuje „zdroworozsądkowe podejście”.

„Żeby w trakcie tych przemian, które powinny być realizowane dla ochrony klimatu, budowania tej sprzyjającej klimatowi gospodarki, patrzeć także na to, jakie są potrzeby i możliwości państw, i jakie są też możliwości społeczeństw. Miejsca pracy są w tym niezwykle ważne” – powiedział.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl