Para prezydencka włącza się w akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą włączyli się w czwartek w akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Para prezydencka przygotowała pięć szkolnych wyprawek.

W opublikowanym na stronie internetowej prezydent.pl filmiku prezydent zachęcił wszystkich, którzy mogą sobie na to pozwolić, do przyłączenia się do akcji.

Jak podkreślił, wakacje to nie tylko czas odpoczynku dzieci, ale także moment, kiedy rodzice zaczynają przygotowywać dzieci do nowego roku szkolnego.

„Każde dziecko ma prawo do kształcenia i rozwoju w dobrych warunkach. Od tego także zależy jego przyszłość” – zaznaczył Andrzej Duda.

„Zapakowaliśmy do uczniowskich tornistrów przybory szkolne, z nadzieją, że Bartosz, Claudia, Eryk, Karol i Wiktoria będą mogli lepiej rozwijać swoje talenty, zainteresowania i pasje” – dodała pierwsza dama.

Prezydent zaznaczył, że może dzięki takiemu wsparciu któreś z obdarowanych dzieci zostanie „piłkarzem, naukowcem lub artystą”.

„A jeszcze ktoś inny będzie mógł po prostu z sukcesem ukończyć szkołę, mimo że jest dotknięty niepełnosprawnością. Te tornistry są przede wszystkim pełne nadziei” – podkreślił Andrzej Duda.

Wyprawki szkolne w ramach akcji ma przygotować także rzecznik praw dziecka Marek Michalak i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki. Ogólnopolski finał akcji odbędzie się 27 sierpnia 2017 r. w Zamościu.

Caritas w Polsce rozpoczęło akcję „Tornister Pełen Uśmiechów” po raz dziewiąty. Program jest realizowany od 2009 roku, jako odpowiedź na potrzeby dzieci z uboższych terenów.

W ubiegłym roku Caritas Polska przekazała dzięki tej akcji 50 tys. szkolnych wyprawek dla dzieci.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl