fot. Marek Borawski / Nasz Dziennik

Prezydent Andrzej Duda uda się z prywatną wizytą do Estonii

Polska para prezydencka uda się dziś z prywatną wizytą do Estonii. Prezydenta Polski Andrzeja Dudę zaprosił jego odpowiednik w Estonii Toomas Hendrik Ilves.

Wśród tematów rozmów przywódców, jak poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski, ma być m.in. Brexit, a także zbliżający się szczyt NATO w Warszawie.

– Brexit ma też konsekwencje dla ogólnej stabilności bezpieczeństwa Europy. Te rzeczy, jedne z drugimi, wiążą się w sposób organiczny. To, co ważne i co musi się wydarzyć na szczycie NATO w Warszawie, to potwierdzenie tej spójności sojuszniczej wobec tych podziałów, które się dzisiaj rysują, też w Europie. To jest najważniejsze. To wszystko nabiera nowego wymiaru – powiedział Krzysztof Szczerski.

We wtorek prezydent Polski spotka się z prezydentem Węgier, którzy weźmie udział  w obchodach 60. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 roku. W środę prezydent Andrzej Duda złoży oficjalną wizytę na Słowacji.

W czwartkowym referendum w Wielkiej Brytanii 51,9 procent głosujących opowiedziało się za wyjściem ich kraju z Unii Europejskiej. Frekwencja w referendum wyniosła 72,2 procent.

RIRM

drukuj